Zgłaszanie błędu

Pomóż nam w ulepszaniu funkcji portalu.

Uzupełnij poniższy formularz, abyśmy mogli szybciej poprawić błędy.

Zgłoś błąd
Poprzedni artykuł Następny artykuł

Stacja Pogodne Suwałki

Stacja Pogodne Suwałki
Facebook Tweet Google + Wyślij Schowek
Stacja Pogodne Suwałki - "Festiwal Ludzi Północy 2018" to m.in. spotkania – z podróżnikiem Wojciechem Łopacińskim, himalaistą Leszkiem Cichym i suwalczanką Zuzanną Andruczyk, znakomite filmy dokumentalne, gorący koncert Eleny Rutkowskiej z zespołem „Cygańskie czary” oraz widowiskowy „Ostre cięcie” – pokaz Ice Show i Fire Ice Carnival. Wszystkie wydarzenia już 6-7.01.2018 (sobota-niedziela) na placu Marii Konopnickiej oraz w Suwalskim Ośrodku Kultury.

Program:

6 stycznia 2018, od godz. 18.00 | Sala Kameralna SOK | prowadzenie Paweł Bydelski
wstęp na podstawie bezpłatnych wejściówek (odbiór w kasie SOK)
godz. 18.00 – spotkanie z podróżnikiem Wojciechem Łopacińskim
Wojciech Łopaciński to zapalony podróżnik, ale w odróżnieniu od większości globtroterów nie podróżuje sam. Wraz z rodziną w składzie: Wojciech (48 l.), Eliza (40 l.), Łucja (12 l.) i Wojtek (14 l.) w czerwcu 2014 roku wyruszył z Torunia w podróż swojego życia. Razem odwiedzili niemal wszystkie kontynenty. W 2017 roku odbyli wspólnie kolejną podróż, tym razem szlakiem Stasia i Nel. O sobie mówią: jesteśmy zwykłą polską rodziną, która przeżyła rok w podróży dookoła świata bez hoteli, telefonu komórkowego i gier komputerowych poszukując tego, co w życiu najważniejsze – miłości i szacunku do drugiego człowieka.

godz. 18:30 – „Szczęśliwi ludzie: rok w tajdze”, reż. D. Wasiukow, W. Hercog (Niemcy 2010, 90′)
W samym sercu syberyjskiej głuszy, z dala od cywilizacji, 300 osób zamieszkuje małą miejscowości Bakhtia nad rzeką Jenisej – tak Werner Herzog, współautor i narrator filmu „Szczęśliwi ludzie: rok w tajdze”, rozpoczyna niezwykłą opowieść. Razem z filmowcami, którzy tam dotarli, obserwujemy rok z życia myśliwych, wędkarzy i innych osób zamieszkujących wioskę. Codzienność w przykrytym śniegiem niedostępnym regionie świata. Z pięknych kadrów filmu wyłania się obraz faktycznie szczęśliwych i spełnionych ludzi. Widać w nich także wielką miłość Dmitrija Wasiukowa, drugiego reżysera, do tajgi i jej mieszkańców. Malowniczym obrazom towarzyszy przepiękna, kontemplacyjna muzyka.

godz. 20.00 – spotkanie z Leszkiem Cichym, himalaistą
Czołowy polski himalaista, pierwszy zdobywca Mount Everestu zimą (w duecie razem z Krzysztofem Wielickim). Pierwszy Polak, który zdobył Koronę Ziemi, wraz z Górą Kościuszki, Piramidą Carstensza, Elbrusem i Mont Blanc. O swoich mówi: Tak już jest w życiu, że kiedy człowiek bardzo czegoś pragnie i długo na to czeka, to wyobraża sobie, że jak osiągnie swój cel – cały świat przewróci się do góry nogami. Kiedy w końcu ten moment przychodzi, okazuje się, że nic się nie zmieniło, wszystko jest po staremu, a radość nie jest znów taka ogromna. W marzeniach finał jest dużo istotniejszy. Dopiero kiedy go osiągamy, okazuje się, że w gruncie rzeczy ważniejsze jest aby mieć cel niż żeby go osiągnąć.

godz. 20.30 – degustacja regionalnej kuchni zimowej „Smak zimy”

godz. 21.00 – „Zjazd”, reż. M. Obenhaus (USA 2007, 92′)
Przejmujący, widowiskowy dokument o ekstremalnym narciarstwie wysokogórskim, dyscyplinie niezwykle młodej, bo powstałej zaledwie przed 35 laty. Film opowiada o grupie sportowców napędzanych adrenaliną, jaką zapewnia zjazd z niebywale stromych zboczy najniebezpieczniejszych szczytów świata. Ujęcia, w których widzimy bohaterów filmów jak wyprzedzają lawinę o centymetry, by następnie poszybować ze spadochronem nad przepaścią czynią „Zjazd” obrazem wprost zapierającym dech w piersiach.

godz. 22.30 – spotkanie z Zuzanną Andruczyk, suwalczanką realizującą projekt zdobycia Korony Ziemi
Dwudziestolatka, ogromną miłością darząca góry. W 2016 roku zdobyła Mont Blanc, na początku 2017 roku – Dach Afryki czyli Kilimandżaro. Na szczycie Elbrusu stanęła w połowie 2017 roku. Jest w trakcie przygotowań do wyprawy na Aconcague (Ameryka Południowa), którą planuje zdobyć na początku 2018 roku. Jej „życiowy projekt” to zdobycie Korony Ziemi, czyli wszystkich najwyższych szczytów poszczególnych kontynentów. O sobie pisze: Wspinam się i chodzę po górach, a także trenuję kolarstwo górskie. Do moich osiągnięć zaliczam dwa Puchary Polski w amatorskich zawodach Family Cup. Oprócz tego jeżdżę także w Maratonach Kresowych MTB, gdzie stanęłam na podium ponad 20 razy. Wielokrotnie zostałam mistrzynią województwa podlaskiego w amatorskim FC.


7 stycznia 2018, od godz. 17.00 | plac Marii Konopnickiej
wstęp wolny

CYGAŃSKIE CZARY – koncert Eleny Rutkowskiej z zespołem
Pełne wigoru i radości życia widowisko muzyczno-taneczne kuszące orientalną zmysłowością i cygańskim temperamentem. „Cygańskie czary” to autentyczna romska muzyka, śpiew i taniec najwspanialszych romskich utworów, bogate i barwne stroje, niezapomniana atmosfera zaczarowanego i tajemniczego świata Romów. Urok osobisty artystów zespołu i ich bezgraniczna miłość do cygańskiej muzyki gwarantują odbiorcy niezapomniane przeżycia i wspaniałą zabawę. Solistką zespołu „Cygańskie Czary” jest gwiazda muzyki romskiej Elena Rutkowska – absolwentką Akademii Teatralnej w Kijowie, utalentowana aktorka o ogromnych zdolnościach interpretacyjnych i muzycznych.

OSTRE CIĘCIE – Ice Show i Fire Ice Carnival
Niepowtarzalne widowisko. Spektakularny i porywający pokaz rzeźbienia w lodzie wzbogacony ogniem i pirotechniką sceniczną. Wszystko przy oryginalnej i ostrej jak używane przez lodowych rzeźbiarzy narzędzia muzyce. Na scenie – Adam Pieśniewski, prawdopodobnie najszybszy rzeźbiarz lodowy w Polsce. (źródło: www.ostre-ciecie.pl)


http://soksuwalki.eu/stacja-pogodne-suwalki-filmy-spotkania-koncert-plenerowy-i-pokaz-ice-show/

dobry artykuł (0) słaby artykuł (0) Ilość wyświetleń (200)

Wyślij do znajomego
E-mail:
Opis:
ANULUJ
WYŚLIJ

Komentarze (0)

Skomentuj

Nick: *
E-mail: *
Treść: *
* Pola obowiązkowe

Proszę podać powód zgłoszenia

Najpopularniejsze aktualności
 • Ustawienia

 • Przenieś

 • Usuń moduł

Zwiń moduł

WOSiR Szelment Temperatura wody
 • Ustawienia

 • Przenieś

 • Usuń moduł

09
Paz
2017

09:50:23(ostatni odczyt)

Temperatura wody
6.31o

15cm nad powierzchnią wody

11.56o

15cm pod powierzchnią wody

10.26o

150cm pod powierzchnią wody

Zwiń moduł

Najnowsze galerie
 • Ustawienia

 • Przenieś

 • Usuń moduł

Zwiń moduł

Imprezy
 • Ustawienia

 • Przenieś

 • Usuń moduł

Zwiń moduł

Repertuar kinowy
 • Ustawienia

 • Przenieś

 • Usuń moduł  1.    20.01 Sobota

   Godziny seansów
  2.    21.01 Niedziela

   Godziny seansów
  3.    22.01 Poniedziałek

   Godziny seansów

  Zwiń moduł

  Apteki dyżurujące
  • Ustawienia

  • Przenieś

  • Usuń moduł

  ul. Szpitalna 60

  tel. 87-562-95-14

  Od 1 lipca 2016 roku dyżury nocne, w niedziele i święta będzie pełnić apteka mieszcząca się w Szpitalu Wojewódzkim im. dr L. Rydygiera.

  Zwiń moduł

  Newsletter
  • Ustawienia

  • Przenieś

  • Usuń moduł

  Dołącz do grona osób, które chcą wiedzieć, co nowego dzieje się w naszym mieście:-)

  Wystarczy, że wpiszesz swojego e-maila poniżej:

  Zwiń moduł

  Suwałki pod ręką
  • Ustawienia

  • Przenieś

  • Usuń moduł

  Zwiń moduł