Zgłoś błąd
Poprzedni artykuł Następny artykuł

II Liga. RESO Akademia 2012 wraca bez punktu z Garwolina

Facebook Tweet Google + Wyślij Schowek
Porażką zakończył się niedzielny (10 września) mecz drugoligowych piłkarek RESO Akademia 2012 z Wilga Garwolin 2:4 (2:3). Chociaż suwalczanki wykazały się walecznością, to w ostateczności musiały uznać wyższość gospodyń. Już w szóstej minucie meczu piłę z siatki wyciągała Zuzanna Skrodzka. W 15 minucie, na niekorzyść Akademiczek podyktowany został rzut karny, za dotknięcie piłki ręką. Niestety, także i tym razem nie udało się obronić strzału.

Na kolejnego gola nie musieliśmy długo czekać, bo już w 22 minucie po raz trzeci do naszej bramki trafiły przeciwniczki. Taka porażka, zdawałaby się nie do nadrobienia, ale nie dla naszych ambitnych piłkarek. One nie straciły nadziei na to, że uda im się tego dokonać. Pięć minut przed końcem meczu do bramki przeciwniczek, po przelobowaniu bramkarki trafiła kapitan RESO Akademii 2012 – Aleksandra Bieryło. Ta bramka, pobudziła jeszcze bardziej nasze zawodniczki do walki, po czym, po kolejnych dwóch minutach zdobyliśmy drugiego gola. Jego autorką była Dominika Korejwo.

Koniec pierwszej połowy i wynik 3:2 dla gospodyń. Po wznowieniu gry, widoczna była intensywność Akademiczek, ale i przy tych próbach zawiodła skuteczność. Jeszcze w 87 minucie spotkania straciliśmy trzeciego gola. Mimo tej przegranej zawodniczki Karola Piaścika i Grzegorza Twarowskiego, w związku z lepszym stosunkiem goli, awansowały na 9. miejsce w tabeli.

RESO Akademia 2012 – Wilga Garwolin 2:4 (2:3)

Skład: Zuzanna Skrodzka – Aleksandra Bieryło, Ewa Pacewicz, Paulina Słowikowska (57. Monika Szymczyk), Joanna Ciruk, Izabela Łada, Anna Stankiewicz, Sylwia Stankiewicz, Dominika Waśniewska, Karolina Zabawska, Dominika Korejwo oraz Żaneta Staszyńska, Katarzyna Kordowska, Wiktoria Dziurdź.

Trenerzy: Karol Piaścik, Grzegorz Twarowski.
>>Zapraszamy do zdjęć<<
Następny mecz suwalskie piłkarki zagrają na głównej płycie Stadionu Miejskiego w Suwałkach już za tydzień (17 września) o godz. 16:00. Tym razem, ich rywalkami będą KU-AZS UW Warszawa.